رنگ وبسایت

 1. خانه
 2. گروه ها
 3. معرفی گروه محکا

معرفی گروه محکا

گروه محکا به هدف بهره مندی علمی و عملی از توانایی های خدادای موجودات و با حرکت به سوی ارتقاء امنیت ملی تاسیس شده است .در همین راستا با استعانت از خداوند متعال و با اهتمام به حرکت در مسیر رشد به سوی روشهای مدون و استاندارد گام برمیدارد .

گروه محکا در تلاش است تا با بهره مندی از جدیدترین روشهای علمی و استانداردهای روز دنیا ، در مسیر خدمت رسانی به کشور حرکت کند .بهره گیری از روشهای نوین عملیاتی و ابزارهای نوین آموزشی سرلوحه عملکرد گروه محکا است .امید است با بهره مندی از توانایی جوانان این مرز و بوم و با بهره گیری نعمات خداوند جهت نیل به اهداف کشور حرکت کنیم.

 

 

توانمندی­ های مرکز آموزشی و پژوهشی حیوانات کارآزموده (محکا)

 1. آموزش مربی:

در ابتدای کار با سگ برای بهتر شدن نتیجه کار باید مربی خود آموزش دیده باشد که بتواند یک سگ را برای اهداف مختلف آموزش دهد. در مرکز محکا مربیانی هستند که دوره ­های مختلف مربیگری را زیر نظر افراد تحصیل کرده گذرانده و اکنون توانایی آموزش مربی را دارا هستند. آموزش یک مربی با مشخصات و توانایی لازم در وهله اول از آموزش یک سگ مهم­تر است.

 

 1. آموزش سگ:

آموزش در این مرکز زیر نظر مربیان خبره و باتجربه انجام شده که تمامی متدهای آموزشی برابر با متدهای روز دنیا می­باشد.

الف) سگ ­های مواد منفجره: این سگ­ها توانایی تشخیص مواد انفجاری قابل استفاده در انواع بمب­ها و سلاح­ها را دارا می­باشند. تعلیم و تربیت سگ­ها به گونه­ای است که شناسایی این مواد در حد نقطه ­زنی و دقیق بوده و حتی اوزان مواد انفجاری هم تاثیری در نتیجه کارکرد این سگ­ها ندارد.

ب) سگ­ های مواد مخدر: این سگ­ها نیز مانند مورد فوق شناسایی دقیق انجام داده که مورد استفاده نیروهای پلیس و گمرک می­باشد. از موادی که سگ­های این مجموعه توانایی تشخیص آن­ها را داشته می­ توان به تریاک، حشیش، هروئین، شیشه و... اشاره کرد.

ج) سگ ­های پول ­یاب: کاغذ پول دارای بو و رایحه مخصوص به خود می­باشد، این سگ­ها با توجه به همین عطر و رایحه قادر به تشخیص اسکناس­ های تقلبی و قاچاق بوده که در گمرکات و پلیس­راه ­ها بسیار پرکاربرد می­باشد.

د) سگ­ های زنده­ یاب: این گروه از سگ­ها توانایی جستجو و پیدا کردن افراد زنده را در حوادثی از قبیل سیل، زلزله، ریزش ساختمان­ ها و... دارند.

ه) سگ ­های سرطانیاب: سگ ­های سطان ­یاب توانایی تشخیص انواع سرطان را حتی در کمترین میزان از سلول­های سرطانی و با سرعت بالا داشته، می­توان گفت دقت سگ­های سرطان ­یاب چندین برابر بیشتر از دستگاه­های دقیق پزشکی است.

و) آموزش مقدماتی: آموزش مقدماتی برای افرادی که قصد نگهداری سگ در خانه، آپارتمان و یا محل زندگی خود دارند استفاده می­شود. از فرامین مقدماتی مهم و کاربردی می­توان به بیا، بشین، بخواب و پریدن اشاره کرد. یکی از بهترین تمرین­ ها و فرامین دستشویی کردن سگ ­ها در بیرون از خانه و محل مشخص در خانه است که این آموزش نیز در این مرکز انجام می­پذیرد.

ز) سگ­ های گارد: این گروه از سگ­ها توانایی این کار را دارند که در مواقع خاص که مامور پلیس و یا امنیت امکان تهدید شدن را داشته باشد، بتواند از این فرد دفاع کرده و جان آن را نجات دهند. در این مجموعه زیر نظر مربیان با تجربه آموزش این گروه از سگ­ها انجام می­شود.

ح) سگ­های رهایی گروگان: در عملیات­های تروریستی و مانند آن ممکن است فرد یا افراد حمله کننده یک نفر یا افرادی را به عنوان گروگان گرفته که رهایی و آزاد­سازی آن­ها توسط انسان غیر ممکن باشد، برای این منظور استفاده از سگ­های رهایی گروگان برای نجات جان گروگان­ها لازم است. در مرکز محکا تربیت و آموزش این دسته از سگ­ها انجام می­شود و از آن­ها می­توان استفاده کرد.

و) سگ­های نگهبان: افرادی هستند که برای حفظ و حراست از محل زندگی خود از سگ استفاده می­کنند. این نوع سگ­ها آموزش خاص خود را داشته که باید زیر نظر مربیان متخصص انجام گیرد، در این مرکز آموزش و تربیت این گروه از سگ­ها طبق متدهای روز دنیا انجام می­گیرد.

 

 1. نگهداری سگ:

نگهداری و مراقبت از سگ­ها یکی از تخصصی­ترین و مهم­ترین کارها بوده که تخصص و تجربه خاص خود را می­طلبد. این مرکز طبق روش­های نوین قابلیت نگهداری از انواع نژادهای سگ را دارا می­باشد.

الف) نگهداری دوره­ای: این نگهداری به گونه­ای است که فرد صاحب سگ برای مدتی توانایی نگهداری از سگ خود را نداشته و این مرکز زیر نظر مربیان خود این نیاز را رفع کرده است. مراحل کار به این صورت است که ابتدا با صاحب سگ جلسه­ای مقرر شده و عادات سگ بررسی می­شود، این جلسه به این دلیل است که در نبود صاحب سگ عادتی که قبلا به آن داشته در آن مدت از بین نرود.

ب) پانسیون و زایمان: سگ ­ها موجوداتی هستند که توانایی زایمان 2 بار در سال را داشته و این عمل باید در محیطی کاملا سالم و استریل انجام گیرد که خطری سگ مادر و توله ­ها را تهدید نکند، همچنین باید فرآیند زایمان تحت نظر دامپزشک مجرب انجام گیرد تا در حین زایمان اگر مشکلی پیش آمد بتوان جان سگ مادر و توله ­ها را نجات داد. این مرکز با داشتن چنین پتانسیلی توانایی رفع نیازهایی از این قبیل را دارا می­باشد.

 

 1. انجام عملیات:

در محکا آموزش­های انجام شده به صورتی است که مربیان و سگ ­های تحت تعلیم آن­ها توانایی اجرا و انجام عملیات­های مختلف را دارا هستند. این عملیات می­تواند در گمرکات، زندان ­ها، پلیس­راه ­ها و... انجام شود. در یک عملیات هم مربی و هم سگ باید توانایی کار کردن در مدت زمان طولانی و ظرایط سخت را داشته باشند، این مهم در مرکز محکا تحقق یافته است.

 

محصولات مرکز آموزشی و پژوهشی حیوانات کارآزموده (محکا)

 

 1. پانسیون سگ
 2. آموزش انواع سگ ­های جستجو اعم از مواد مخدر، مواد منفجره، زنده­ یاب، دلار یاب و ...
 3. پانسیون و نگهداری از سگ­ های باردار و زایمان توله ­ها
 4. آموزش فرامین مقدماتی به انواع نژادهای سگ
 5. پانسیون و نگهداری از سگ­های کارآزموده
 6. آموزش مربیان در سطح حرفه­ای و بین ­المللی
 7. انجام و برگزاری انواع عملیات ­های مختلف

 

 

ورود مشتریان

پس از ثبت نام علاوه بر سفارش خدمات میتوانید از وضعیت سفارش خود مطلع شوید
اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید میتوانید از اینجا آن را عوض کنید